Pasi siguroi Patrick Cutronen gjatë meraktos së verës, drejtuesit e Wolverhampton janë rikthyer të trokasin sërish në shtëpinë e Milanit për të përforcuar skuadrën. Anglezët po monitorojnë me vëmendje mesfushorin Franck Kessie, të cilin mund ta synojnë që gjatë merkatos së janarit. 22-vjeçari nuk po bind me paraqitjet e tij të fundit, ku në 11 javë kampionat ka shënuar vetëm një gol dhe për këtë arsye mund të largohet nga kuqezinjtë. Për ta lënë të lire futbollistin, klubi nga Milanello kërkon shumën e 25 milionë eurove.