Categories: Kuriozitete

Trajneri i Leipzig: Jam i gatshëm ta shes Werner

Trajneri i RB Leipzig, Julian Nagelsmann, i ka hapur derën mundësisë së shitjes të sulmuesit Timo Werner.

Werner vazhdon të shkëlqejë te Leipzig, gjë që ka bërë të fitojë vëmendjen e gjigantëve Evropian.

Nagelsmann ka pranuar se është gati për ta lejuar yllin e skuadrës të largohet në fund të sezonit.

“Kam këshilluar shumë lojtarë të largohen në ndonjë skuadër tjetër. Do të bëjë të njëjtën gjë me Werner, nëse do të përmirësohet më shumë se te klubi jonë”, deklaroi ai.

Liverpool, Bayern Munich dhe Manchester United po shprehin interesim të madh për gjermanin.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

1 day ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

1 day ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

2 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

3 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

3 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 days ago