Categories: Kuriozitete

Talenti i Bayer Leverkusenit “zgjedh” Barcelonën

Të gjithë të “çmendur” pas talentit të Bayer Leverkusenit, Kai Havertz. Juventusi, Bayerni i  Mynihut, Real Madridi e Barcelona janë në ndjekje të futbollistit. Gjatë një interviste, 20-vjeçari foli për të ardhmen e tij dhe për ekipet që e ndjekin me interes.

Mesfushori deklaroi se “Bayerni është një nga ekipet më të mëdha në botë dhe të gjithë lojtarët dëshirojnë të luajnë për bavarezët”. Më tej talenti gjerman, theksoi se skuadra që i përshtatet më shumë lojës së tij është Barcelona, por edhe Real Madridi nuk mbetet pas. Me këto fjalë Havertz e bëri të qartë se ekipi katalan mund të jetë destinacioni i tij i radhës, skuadrat e tjera janë të paralajmëruara.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago