Categories: Kuriozitete

Suarez: Barcelona kërkon një numër 9? Është normale, mosha ime…

“Nuk është diçka çuditshme që klubi po kërkon një numër 9 tjetër, është realiteti i futbollit. Vjen momenti në të cilin mosha ime nuk do të më lejojë të jem në lartësinë e nevojave të Barcelonës”.  Janë këto fjalët e Luis Suarezit, në një intervistë të dhënë së fundmi. Sulmuesi i Barcelonës foli për të ardhmen, por edhe për eksperiencën e tij aktuale me fanellën e klubit “blaugrana”.

“Kërkesat e Barcelonës janë të pafundme, çdo 3 ditë je nën provë, nuk ke pushim. Nëse gabon, nuk të falin. As edhe një ndeshje të gabuar. Nuk është e lehtë të vish në një klub si Barcelona, të përshtatesh dhe të fitosh vendin. U bënë pesë vjet që jam në klub dhe bashkëjetoj në mënyrë konstante me presionin, duke kërkuar të përgjigjem në të njëjtën mënyrë”, – pranoi “El Pistolero”.

Barcelona, siç konfirmohet edhe nga deklaratat e Suarezit, është në kërkim në një numri të ri 9 për të ardhmen. Eric Abidal është që tani duke punuar me stafin për të gjetur zëvendësuesin e urguajanit dhe siç bën të ditur “El Mundo Deportivo”, ka një listë lojtarësh për sondazhin “blaugrana”.

Klubi është i interesuar për disa lojtarë nëpër Europë si: Lewandowski, Harry Kane, Aubameynag, Mbappe, Icardi, Lautaro Martinez dhe Haaland. Gjuetia e Barcelonës për numrin 9, pas Suarezit, ka nisur.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

12 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

16 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago