Categories: Qendrore

Shyqyri Bytyqi u garanton bursa të gjithë studentëve me nevoja të veçanta

Ministri në detyrë i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqyri Bytyqi ka takuar kryesinë e Fondacionit “Handicap Students of Kosovo”, dhe Përfaqësuesin e Parlamentit Studentor të Universitetit “Hasan Prishtina”, Edon Nishori.

Bytyqi me këtë rast u ka garantuar të gjithë studentëve me nevoja të veçanta bursa. Përveç kësaj në takim është diskutuar edhe për punësimin dhe përfshirjen e kësaj kategorie në sistemin arsimor publikë. Nishori e falënderojmë ministrin për punën, bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

7 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

23 hours ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

23 hours ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

24 hours ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago