Categories: Lokale

SHSKUK me investime moderne në Spitalin e Mitrovicës

Spitali i Përgjithshëm i Mitrovicës po krijon hapësirë të re për Njësinë e Sterilizimit, e cila, deri tash, ka funksionuar në kushte të rënda.

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka ndarë mjete të mjaftueshme që sterilizimi të ketë një infrastrukturë dhe pajisje moderne.
Njëra prej tyre është edhe sterlizatori me avull i teknologjisë së fundit, me një kapacitet prej 60 litrash.

Pranë saj, janë vendosur dhomat e zgjimit dhe hapësirat për mjekët anesteziologë. Punimet janë në fazën përfundimtare dhe pritet të kryhen shpejt.

Redaksia

Share
Published by
Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

20 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

20 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

2 days ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

2 days ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

3 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

3 days ago