Real Madridi ka zhbllokuar ndeshjen përballë Eibar në shtëpinë e këtyre të fundit.

Pas disa tentativazh drejt portës është sulmuesi kryesor, Benzema që dërgon topin në rrjetë në mintuën e 17′ për 0-1 dhe vetëm 2 minuta më vonë Ramos kthen në gol një penallti.