Categories: Qendrore

Qytete të vogla por me arkiteturë dhe natyrë përrallore (Foto Lajm)

Qytete të vogla me arkitekturë dhe natyrë të mahnitshme.

Lausane në Zvicër është radhitur në vendin e parë, fal dukjes, diversitetit dhe natyrës.

Radhitja është bërë korrospodent, eidtor dhe hulumtues të cilët i kanë shikuar disa faktorë si: kualitetin e transportit publik, qeverinë, etj.

Bergen, Norvegji

Postdam, Gjermani

Bolzano, Itali

Victoria, Kanada

San Sebastian, Spanjë

Innsbruck, Austri

Bordeaux, Francë

Chiang Mai, Tajlandë

Aachen, Gjermani

Basel, Zvicër

Haarlem, Holandë

Trieste, Itali

Bergen, Norvegji

Boulder, SHBA

Reykjavik, Islandë

Savannah, SHBA

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

11 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

15 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago