Categories: Kuriozitete

Oliç: Bayern do blejë Perisiç në verë

Ish sulmuesi kroat i Bayernit të Mynihut, Ivica Oliç deklaroi për mediat e vendit të tij se klubi bavarez do të ushtrojë të drejtën e blerjes së Ivan Perisic në fund të sezonit, pavarësisht shkarkimit të Niko Kovac.

Ky i fundit kërkoi me ngulm Perisic në Mynih dhe drejtuesit e klubit e morën në huazim me të drejtë blerjeje gjatë verës nga Interi, por pak ditë më parë vendosën të shkarkojnë Kovac, duke bërë që të hidhen pikëpyetje mbi blerjen e futbollistit.

“Kam folur edhe me të tjerë te Bayern dhe të gjithë janë të kënaqur me performancën e Perisic, ndaj jam i bindur që do ta blejnë, ndonëse tani nuk është më Niko si trajner. Ivan ka luajtur pak, por ka bërë mirë sa herë që ka zbritur në fushë dhe në fillim të vitit tjetër, kur të ngjeshet kalendari, jam i bindur që do të ketë mundësi të luajë shumë më tepër”, deklaroi Oliç.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

5 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

24 hours ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago