Policia e Kosovës ka bërë të ditur përmes raportit-24 orësh që dje njësitet policore të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve të Rënda në Prishtinë  kanë zbatuar urdhëresën e Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, ku në malet e fshatit Llaushë është bërë hapja i një varri ku janë gjetur mbetje mortore të trupit të një personi, të cilat janë marrë dhe dërguar në  Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, shkruan indeksonline.

Rasti ka bëjë me një vrasje që është bërë midis muajve prill – maj të vitit 1999, ndërsa viktima është NN.