Categories: Kuriozitete

Ndihmoi në golin e Tottenham, Mourinho përqafon djaloshin (Video)

Mourinho e ka marr fitoren e dytë brenda disa ditësh me Tottenhamin, duke e mposhtur Olympiacosin me rezultat 4-2. Spurs ishin duke humbur pas pjesës së parë me rezultat 2-1, ku goli ishte shënuar nga Dele Alli. Barazimi erdhi me Harry Kane i cili shënoi pas vetëm pesë minutash në pjesën e dytë.

Lucas Moura asistoi, por asistimin e vërtet e dha një “djalosh i topave” që e ktheu shpejt topin në lojë.  Djaloshi ia dha shpejtë topin në duar Serge Aurierit, që e vazhdoi për Moura, i cili asistoi për Harry Kane. Jose Mourinho nuk hezitoi ta falënderojë djaloshin duke e përqafuar. Pastaj Tottenham shënoi edhe dy gola të tjerë, duke fituar në fund 4-2.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

5 hours ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

5 hours ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

12 hours ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

2 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

2 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 days ago