Ka ndërruar jetë sot Alber Vishaj nga Belegu i Deçanit, djali i dëshmorit Gëzim Vishaj.

Lajmin e hidhur e ka dhënë deputeti i AAK’së, Rasim Selmanaj me anë të një postimi në Facebook.

“Tragjike! Alber Vishaj nga Belegu i Deçanit, djali i dëshmorit Gëzim Vishaj ka humbur jetën tragjikisht. Bashkëndjejmë dhe ndajmë dhembjen me familjën e nderuar të dëshmorit të kombit Gëzim Vishaj”, ka shkruar Selmanaj.