Categories: Kuriozitete

Mourinho e nis mbarë aventuren me Tootenhamin

Jose Mourinho e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e re te Tottenham. “Spursat” fituan 3-2 në transfertën e vështirë ndaj West Ham.

Son zhbllokoi ndeshjen në minutën e 36-të me një lëvizje të bukur brenda zonës. Dy minuta nga fundi i pjesës së parë, koreani u bë sërish protagonist, duke shërbyer për Lucas Moura në zonë.

Në fillimin e pjesës së dytë Harry Kane shënoi golin e tretë me një goditje me kokë brenda zonës. Në minutën e 73-të, Michail Antonio shënoi golin e parë për ekipin e tij, ndërkohë që në shtesë Angelo Ogbonna realizoi dhe golin e dytë, transmeton KJ.

Tottenham ngjitet në vendin e 6-të me 17 pikë.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

22 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

22 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

2 days ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

2 days ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

3 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

3 days ago