Categories: Kuriozitete

Mourinho e do me çdo kusht Muriqin, zbulohet oferta marramendëse

Sulmuesi i Kombëtarës së Kosovës, Vedat Muriqi gjatë janarit mund të transferohet në Premierligë.

Tottenham Hotspur ka nevojë për një sulmues pasi Kane është lënduar dhe do të mungojë për një kohë të gjatë.

Andaj klubi anglez po e dëshiron me çdo kusht futbollistin kosovar në skuadër, sipas “Goal” dhe mediave turke Tottenham është duke e përgaditur ofertën prej 20 milionë euro për Muriqin.

Një ofertë që e ka bërë mëheret Tottenham për Muriqin është refuzuar nga skuadra turke mirëpo tani londinezët do të provojnë përsëri me ofertën e dytë e cila është shumë bindëse.

Fenerbahce po ashtu raportohet që janë të gatshme ta lirojnë futbollistin të largohet nëse ofertat për të i kalojnë 20 milionë euro.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

4 hours ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

4 hours ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

11 hours ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

2 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

2 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 days ago