Categories: Qendrore

Milaim Zeka: Po vjen era prap zgjedhje

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milam Zeka, beson se vendi sërish do të shkojë në zgjedhje.

Ai tha se të gjitha kurthet ndaj atyre që i fituan zgjedhjet do të na dërgojnë përsëri në zgjedhje të reja.

“Po vjen era prapë zgjedhje. Te gjitha kurthet e vendosura nga nëntoka e mbitoka kosovare ndaj atyre qe i fituan zgjedhjet, si duket do të na dërgojnë përsëri në zgjedhje të reja”, tha ai.

Duke u thirrur në burime të tij brenda LDK-së, thotë se fronti kundër koalicionit me VV-në është më u fuqishëm se ai që kërkon bashkëpunim me partinë e Albin Kurtit.

“Burime tepër të sigurta brenda Kryesisë të LDK-së bëjnë të ditur se blloku kundër VV-së tani është shumë më i fuqishëm se sa ai ‘për’. Shtoja kësaj heshtjen e Presidentit Thaçi.”, përfundoi Zeka.

Statusi i plotë i Milaim Zekës në Facebook:

Po vjen era prap zgjedhje

Te gjitha kurthat e vendosura nga nentoka e mbitoka kosovare ndaj atyre qe i fituan zgjedhjet, si duket do te na dergojne perseri ne zgjedhje te reja.

Burime teper te sigurta brenda Kryesise te LDK se bejne te ditur se blloku kunder VV se tani eshte shume me i fuqishem se sa ai per.

Shtoja kesaje heshtjen e Presidentit Thaçi…

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

12 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

17 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago