Pochettino u shkarkua nga Tottenham para dy javëve dhe ka pasur raportime që ka qenë i kërkuar nga Bayern.

Mirëpo, “bavarezët” po dëshirojnë ta lejojnë Hansi Flick të jetë në krye deri në fund të sezonit.

Bayern shkarkoi Niko Kovac dhe po preferon vetëm dy trajnerë.

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel dhe i Ajaxit, Erik ten Hag janë kandidatët kryesorë, të cilët njëkohësisht e kanë refuzuar stolin.

Pochettino mbetet i lidhur me Manchester United.