Categories: Kuriozitete

Madzukic mbetet në Serinë A, e kërkon klubi i njohur

Mario Mandzukic mund të mbetet në Itali edhe pse është drejt largimit nga Juventusi.

Sulmuesi kroat po pret me padurim merkaton e janarit për të nisur një tjetër aventurë në karrierë pasi klubi bardhezi e ka nxjerrë jashtë planeve.

Milan, Manchester United dhe Inter Miami i David Beckham në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tre opsionet më të përshtatshme për vazhdimin e karrierës, por sëfundmi në skenë për të firmosur me kroatin ka dalë edhe Roma.

Sipas La Republica, verdhekuqtë e shikojnë kroatin Mandzukic si zëvendësuesin ideal të Edin Dzekos në momentet që boshnjaku do të ketë nevojë për pushim ose do të jetë i dëmtuar, një opsion që Mario po e merr në konsideratë

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

1 day ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

1 day ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

2 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

3 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

3 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 days ago