Categories: Kuriozitete

Luftoi një vit me kancerin, grumbullohet nga Man Utd për ndeshjen me Astanan

Të fitosh luftën kundër kancerit dhe të debutosh me fanellën e Manchester United në Old Trafford. Max Taylor, mbrojtësi 19-vjeçar i “Djajve të Kuq”, për momentin e ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij, atë kundër tumorit. Një vit më parë, lojtari i lindur në vitin 2000, u nënshtrua trajtimit me kimioterapi, për të luftuar kancerin në një nga testikujt.

Në muajin shtator, Taylor iu kthye stërvitjes me formacionin U-23 të Manchester United dhe për herë të parë zbriti në fushë më 21 tetor kundër Swansea-t, sfidë që u mbyll në barazim.

Këtë të enjte për mbrojtësin e ri erdhi një tjetër lajm i madh. Ole Gunnar Solskjaer e përfshiu emrin e tij në listën e të grumbulluarve për transfertën e Europa League-s kundër Astanas.

“Po jetoj një ëndërr, jam i lutur. Solskjaer ka thirrur shumë të rinj për këtë ndeshje. Shpresoj që disa prej nesh të debutojnë në skuadrën e parë. Një vit më parë nisa kimioterapinë dhe në atë periudhë aq që e mendoja se do të më vinte një mundësi e tillë, – komentoi mbrojtësi i ri i Manchester United.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

1 day ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

1 day ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

2 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

3 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

3 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 days ago