Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Llapit dhe Drenicës, me rezultat 1 me 0 për vendasit, me golin e Mentor Zhdrellës, në minutën e dhjetë të takimit.

45 minutat e parë janë karakterizuar me lojë të hapur nga të dyja skuadrat që kanë pasur raste të mira shënimi, por pa mundur të bëjnë diçka më shumë. (TV Drenica)