Categories: Kuriozitete

Leipzig merrë fitoren e dytë radhazi, Schalke ndalet në shtëpi

Leipzigu ka marrë fitoren e dytë radhazi 2-4 në transfertën berlineze ndaj Herthës, teksa me këtë 3-pikësh është ngjitur përkohësisht në vendin e dytë me 21 pikë, një më pak se Monchengladbach kryesues. Në sfidën që filloi me një ceremoni në kujtim të 30-vjetorit të shembjes së murit të Berlinit, vendasit kaluan në avantazh me anë të Mittelstadt, por Werner deh Sabitzer përmbysën rezultatin që në pjesën e parë. Në pjesën e dytë shënuan sërish miqtë e Leipzig me Kampl dhe Werner, ndërsa Selke gjeti golin e dytë për Herthën, duke bërë që sfida të mbyllej me rezultatin 2-4 për miqtë.

Paderborni humbi sërish, këtë herë me rezultatin minimal 0-1 në shtëpi ndaj Augsburgut. Mesfushori shqiptar Klaus Gjasula ishte titullar dhe humbi edhe një 11-metërsh në pjesën e parë të takimit.

Vetëm barazim 3-3 në sfidën e “Gelsenkirchen” mes Schalke 04 dhe Dusseldorf, ku vendasit kaluan tre herë në avantazh, por nuk arritën të marrin tre pikët, ndërsa Union Berlin triumfoi 2-3 në transfertën ndaj Mainzit.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

24 hours ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago