Jamie Vardy aktualisht është golashënuesi më i mirë në Premierligë.

Me golin e realizuar kundër Brighton, sulmuesi i Leicesterit tashmë është autor i 12 golave këtë sezon.

Ai lë mbrama të riun e Chelseas, Tammy Abraham me 10 gola.

Aguerro është i treti me nëntë gola derisa Mane dhe Aubameyang kanë nga 8 gola të shënuar.