Categories: Kuriozitete

Juventusi mposhti Atleticon, Bayerni e turpëroi Zvezdën, Reali me PSG ndahen në paqe

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së pestë (të parafundit) në grupet A, B, C dhe D në Ligën e Kampionëve.

Juventusi e ka mposhtur Atletico Madridin (1-0), duke e siguruar vendin e parë në Grupin D. Golin e fitores për bardhezinjtë e Torinës e shënoi Paulo Dybala, në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë. Atletico Madridi pas kësaj humbjeje rrezikon kualifikimin tutje, pasi ka vetëm një pikë më shumë se Bayer Leverkuseni. Ndërkohë, Real Madridi dhe Tottenham Hotspur janë dy skuadrat tjera që e kanë siguruar kualifikimin në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve, pas barazimit 2:2 me Paris Saint-Germain përkatësisht triumfit 4:2 kundër Olympiakosit. Nga ndeshjet e tjetra vlen të veçohet turpërimi i C. Zvedzës në Beograd nga Bayern Munich. Gjermanët fituan me rezultat 6:0, derisa Manchester City që tashmë është i kualifikuar tutje barazoi 1:1 me Shakhtar Donetsk.

Grupi A
Galatasaray – Brugge 1 – 1
Real Madrid – PSG 2 – 2

Grupi B
Crvena Zvezda – Bayern Munchen 0 – 6
Tottenham Hotspur – Olympiacos 4 – 2

Grupi C
Atalanta – Dinamo Zagreb 2 – 0
Manchester City – Shakhtar Donetsk 1 – 1

Grupi D
Lokomotiv Moscow – Bayer Leverkusen 0 – 2
Juventus – Atletico Madrid 1 – 0

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

1 day ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

1 day ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

2 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

3 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

3 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 days ago