Categories: Kuriozitete

Jose Mourinho shkon tek Bayerni, por vetëm me një kusht

Pas shkarkimit të Niko Kovac, Bayern Munich ende nuk ka gjetur pasuesin e trajnerit kroat. Bavarezët janë lidhur me disa emra të mundshëm, përfshirë edhe Arsene Wenger dhe Jose Mourinho. Portugezi edhe në të kaluarën ka pranuar se do të dëshironte të provonte edhe Bundesligën, si të vetmin kampionat elitar ku nuk ka fituar titull. Mediet gjermane raportojnë se Jose Mourinho ka pranuar të shkonte te Bayern, por vetëm me një kusht.

‘The Special One’, kërkon kontratë tri vjeçare te Bayern Munich, sepse beson se kjo është kohë e mjaftueshme për të ndërkuar skuadrën që po planifikon. Mourinho gjatë karrierës së tij ka udhëhequr skuadra si Porto, Inter, Chelsea, Manchester United dhe Real Madrid.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

11 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

15 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago