Categories: Kuriozitete

Adnan Januzaj te gjiganti Italian, çmimi 18 milionë euro

Adnan Januzaj mund të largohet nga Real Sociedadi në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se Januzaj në ditët e ardhshme pritet ta finalizojë transferimin te Roma, transmeton lajmi.net.

“Giallorossët” janë të gatshëm të paguajnë 18 milionë euro për blerjen e Januzajt, i cili fillimisht do të huazohej në Stadio Olimpico, deri në fund të sezonit.

Januzaj dëshiron të largohet nga Real Sociedad gjatë janarit, derisa së fundmi spekulohej se ka zgjuar interesim edhe nga Milan.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

4 hours ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

4 hours ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

11 hours ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

2 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

2 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 days ago