Categories: Qendrore

iTunes mund të zëvendësohet nga një aplikacion tjetër, në Windows 10

Në fillim të këtij viti, Apple hoqi iTunes në macOS, duke e ndarë atë në tre aplikacione të ndryshme: Podcasts, Music, dhe Apple TV.

Në atë kohë, kompania gjithashtu tha se iTunes për Windows kishte për të qëndruar, por kjo mund të ndryshojë.

Një listë pune në LinkedIn për një inxhinier të programeve kompjuterike thotë: “Bashkohuni me ne dhe ndërtoni gjeneratën e ardhshme të aplikacioneve të mediave Windows.”

Më vonë në përshkrim, gjithashtu thuhet, “Nëse e doni muzikën dhe jeni të apasionuar pas shkrimit të kodit, dhe dëshironi të punoni me ekipe inxhinierie të klasit botëror që shkojnë tek miliona përdorues, ekipi i Media Apps është vendi për ju”.

Natyrisht, kjo nënkupton që një aplikacion i Apple Music mund të jetë në rrugë e sipër, por duket se ka gjasë që nëse do të ndodhë kështu, atëherë një aplikacion i Apple TV mund të pasoj.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

1 day ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

1 day ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

2 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

3 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

3 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 days ago