Categories: Kuriozitete

Interi po e ndjek dhe monitoron Kumbullen, se shpejti nisin negociatat

Marash Kumbulla është një nga zbulimet e kampionatit italian në këtë sezon, pasi ka arritur të fitojë një fanellë titullari te skuadra e Veronës, ku ka luajtur për 9 takime dhe ka shënuar edhe një gol, duke qenë një shtyllë në prapavijën e ekipit.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, që është vetëm 19 vjeç, ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, kryesisht në Itali, ku nuk mungojnë emrat e mëdhenj si Napoli, Interi, Juventus e Milan, që janë gati të “bllokojnë” kartonin e Kumbullës.

Ka qenë vetë menaxheri i këtij të fundit, Gianni Vitali, që në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ka zbuluar se Interi po ndjek nga afër ecurinë e Kumbullës dhe se ka marrë edhe informacionet paraprake prej tij.

“Interi po e ndjek dhe monitoron me kujdes ecurinë e Kumbullës, ashtu siç bën me shumë të rinj në Itali dhe në botë. Momentalisht nuk ka një negociatë mes zikaltërve dhe Veronës, por diçka pritet të ndodhë në javët në vijim. Nuk ka një çmim për kartonin e Kumbullës, pasi nuk ka pasur ende oferta zyrtare, sepse çmimin e vendos tregu”, deklaroi Vitali.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago