Categories: Qendrore

Haxhiu: Kryeministri nuk kalon nga zyrat e LDK-së

Anëtarja e kryesisë së VV-së, Albulena Haxhiu ka thënë se posti i kryeministrit i takon VV-së, jo se kështu dëshirojnë partitë tjera, por që kështu ka vendosur qytetari.

“Emri i kryeministrit nuk kalon as nga zyrat e LDK-së, as nga zyrat e partive tjera, por ai zgjidhet nga qytetari i Republikës së Kosovës në zgjedhje”, tha ajo në T7.

“Emri i tij nuk diskutohet. Kryeministri dihet. Me LDK-në kemi pasur takime konstruktive dhe transparente”, th ajo.

Ajo ka folur edhe për rinumërimin e votave, duke pohuar se ekziston një plan për t’ia marrë shumicën VV-së në Kuvend.

“Po ekziston një plan për të futur një parti në Kuvend për të na larguar shumicën e VV-së. Është marrë vendim për rinumërimin e mbi 60% të votave, jo pse mendon që ka parregullsi, por që dëshiron të zhagisë procesin”, tha Haxhiu.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago