Categories: Kuriozitete

Haaland hyn në historinë e Championsit

Po kerkohet nga gjysma e Europës, sulmuesi 19 vjeçar i Salzburg vazdhon te mahnisë çdo minutë që luan.

Norvegjezi i Salzburg arriti t’i shënonte dje sërish Napolit dhe numëron shtatë gola Champions League. Kur realizoi tre herë në portën e Genk në debutim mund të kishte diskutime mbi nivelin e kundërshtarit.

Gjithsesi askush nuk ka më dyshime, pasi nuk është e lehtë t’u shënosh fituesve në fuqi të Champions League, Liverpoolit, dhe Napolit tre herë në dy ndeshje. Shifrat e kanë përfshirë 19-vjeçarin në historikun e Champions League.

Haaland bëhet lojtari i katërt në historinë e këtij kompeticioni që shënon në katër ndeshjet e para. I pari e ka bërë Ze Carlos me POrton, në sezonin 1992/93. Në vitin 1995 e ka përsëritur legjenda Alessandro Del Piero dhe në sezonin 2013/2014 Diego Costa.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

4 hours ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

4 hours ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

10 hours ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

2 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

2 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 days ago