Categories: Qendrore

Grenell në selinë e Vetëvendosjes për takim me Albin Kurtin

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett kanë arritur në selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje ku për pak pritet që të takohen me të parin e kësaj partie, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express.

Takimi po mbahet pa praninë e mediave, derisa, është thënë se do të deklarohen pas përfundimit të takimit.

Grenell ka arritur mbrëmë në Kosovë, me që rast është takuar fillimisht me të parin e shtetit, Hashim Thaçin.

Sot ndërkaq ka të planifikuar nga ora 11:30 takim edhe me kreun e LDK-së, Isa Mustafën.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

6 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

10 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago