Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka do të luajë në ndeshjen ndaj Vitoria këtë javë.

Xhaka nuk ka luajtur për “topçinjtë” që nga zëvendësimi në ndeshjen ndaj Crystal Palace.

Kosovari ka humbur dy ndeshje dhe kërkuar falje për incidentin e ndodhur duke treguar arsyen se përse ishte i nervozuar.

Sipas mediave angleze, trajneri Unai Emery është i gatshëm t’i besojë përsëri kapitenit të skuadrës.