Categories: Kuriozitete

Ferizaj i fortë për Dukagjinin

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës.

Ferizaj ka arritur të fitojë tri pikë ndaj Dukagjinit me rezultat 2-0. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë. Karahoda në minutën e 15-të ndryshoi shifrat në 1-0, ndërsa në minutën e 35-të Dajaku përmes penalltisë dyfishoi rezultatin, rezultat me të cilin përfundoi ndeshja.

Vendasit me këtë fitore arritën të tubojnë 15 pikë dhe janë në vendin e 10-të në tabelë, derisa Dukagjini mbetet në vendin e fundit në tabelë me tetë pikë.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

3 days ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

3 days ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

3 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

6 days ago