Categories: ROZE

Enca del në vend të dytë! Kjo është artistja shqiptare më e ndjekur në Instagram

Në muajin shkurt, Enca u bë këngëtarja e parë shqiptare me 2 milionë ndjekës në Instagram. Këngëtarja e festoi këtë arritje e rrethuar nga trëndafilat dhe sigurisht nuk la pa falenderuar ndjekësit e saj. Tani Enca numëron 2.1 milionë ndjekës, të cilët e suportojnë vazhdimisht.

Por, tani gjendja ka ndryshuar! Enca nuk është më këngëtarja me më shumë ndjekës dhe vendin e saj e ka zënë Loredana. Pas sukseseve të vazhdueshme në muzikë dhe karrierës jashtë vendit, Loredana ka arritur 2.2 milionë ndjekës në Instagram. Kjo e bën artisten si shqiptaren më të ndjekur në këtë rrjet social.

Loredana pak kohë më parë hodhi në treg albumin muzikor “King Lori” dhe koncertet janë të vazhdueshëm. Në eventin e rëndësishëm muzikor, “MTV” ajo rrëmbeu çmimin artistja më e mirë zvicerane.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago