Pak para ndeshjes Çekia-Kosova janë sulmuar ‘Dardanët’ në Çeki.

Tifozët kosovarë ne Çeki dyshohet se u sulmuan nga Organizata çeke si organizatë pro serbe dhe disa nga anëtarët e saj të cilët u zunë me dronin të cilin kishin planifikuar ta lëshonin ne stadiumin “Fadil Vokrri:, në Prishtinë me mbishkrimin “ Kosovo je Serbia”.

Policia çeke ka arrestuar grupin e sulmuesve në mesin e të cilëve kishte edhe serb. Sipas informacioneve tona të arrestuar janë: Jan Zorbiq (serb), Jan Stiler, Jakub Grus, Jiri Dudak, Honza Mrazek dhe Tereza Lenormand.