Categories: Kuriozitete

E kerkojnë gjigantet e Europës, por Haland do të shkojë në Gjermani

Erling Haland është një nga emrat më të diskutuar dhe një nga lojtarët më të kërkuar nga skuadrat më të mëdha të Europës.Talenti norvegjez po kalon një formë të shkëlqyer me Salzburgun këtë sezon, teksa në 18 ndeshje të zhvilluara ka arritur të shënojë 26 gola.

Shumë skuadra me emër janë hedhur në sulm për të firmosur me futbollistin, me Juventusin dhe Manchester Junajtid në krye të listës, ndërkohë që nuk kanë munguar edhe interesimet e klubeve të tjera.

Megjithatë, sipas medieve gjermane, e ardhmja e sulmuesit mund të jetë në Bundesligë, një destinacion i preferuar nga babai i lojtarit. Haland mund të ndjekë rrugën që kanë bërë edhe shumë lojtarë të tjerë të Salzburg, duke u transferuar te Leipzigu, një klub që vazhdimisht furnizohet me talente nga skuadra austriake, pasi të dyja skuadrat kanë të njëjtin pronar.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

24 hours ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago