Categories: Kuriozitete

Drenica, Ballkani dhe Feronikeli sigurojne çerekfinalen në DigitAlb Kupa e Kosovës

Tri skuadrat e para që e kanë siguruar çerekfinalen janë Ballkani, Drenica dhe Feronikeli.

Ballkani arriti të fitojë me rezultat 3-0 derbin kundër Trepçës 89’ me golat e shënuar nga Arbër Hoxha, Blend Baftiu dhe Ermal Krasniqi.

Kurse edhe Drenica ka fituar me rezultat të thellë 4-0 kundër Dardanës me golat e Genc Hamitit, Hysen Tahirit, Qemail Elshanit dhe Gentrit Bislimi i cili shënoi në portën e tij.

Po ashtu edhe Feronikeli arriti fitore të lehtë kundër FC A&A me rezultat 3-0.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

3 days ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

3 days ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

3 days ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

6 days ago