Categories: Kuriozitete

Derbi ndahet në paqe, 89-shi mposht Dritën, befasohet LLapi

Kanë përfunduar tre takimet e sotme në Superligë, në kuadër të javës së 17-të të fundit për pesën e parë të këtij sezoni.

Gjilani dhe Prishtina kanë luajtur baras 0-0 në kryendeshjen e sotme. Gjilanasit dhe prishtinasit kanë zhvilluar lojë të kënaqshme, por këtij derbi i munguan golat.

Kurse, Trepça 89 ka shënuar fitore 3-1 ndaj Dritës në “Riza Lushta”.

E fitore befasuese ka arritur Flamurtari në udhëtim te Llapi me rezultatin 3:1.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

5 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago