Categories: Qendrore

Deputetja e LDK-së: Jemi të gatshem të marrim përgjegjësi

Deputetja Lirie Kajtazi, tha se kanë pritur të fitojnë në zgjedhje. “Jemi me një diferencë të vogël, por jemi të gatshëm të marrim përgjegjësi”, tha ajo në emisionin ‘n’kuvend në Radio Televizionin e Kosovës (RTK).

Kajtazi njëherit kryetarja e Forumit të Gruas së LDK-së, tha se LDK-ja kishte një ofertë të mirë dhe për atë kanë llogaritur në fitore. “Qytetari vendori, në besonim do të fitonim”, deklaroi ajo.

Sipas saj në rezultatin përfundimtar ka ndikuar vota e  diasporës. Ajo ndikoi  në zgjedhje, ata mendojnë ndryshe”, pohoi ajo.

Ndryshe Lirie Kajtazi, me rizgjedhjen si deputete do të jetë përherë të katërtë deputete.

Redaksia

Recent Posts

Komuna e Skenderajt shpall konkurs për 11 mësimdhënës (Dokument)

Drejtoria për Arsim në Komunën e Skenderajt ka hapur konkurs për punësimin e 1 mësimdhënësve…

6 hours ago

Skenderaj/Covid19: Ky është numri i përgjithshëm i të infektuarve

27 raste në komunën e Skenderajt janë aktivë me Covid19, që prej se u shfaqen…

6 hours ago

Skenderaj/Komuna “hapë” kuletën

Saktësisht 3 milionë e 872 mijë e 998 euro janë planifikuar të investohen në projekte…

12 hours ago

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

2 days ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

2 days ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

3 days ago