Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka ndarë mendjen për formacionin me të cilën do të luajë sonte në transfertën e vështirë ndaj Republikës Çeke, teksa Vedat Muriqin e dëmtuar do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu.

Nga minuta e parë luajnë edhe Anel Rashkaj në mesin e fushës, si dhe Florent Hadergjonaj, që kompleton treshen e sulmit në mbështetje të Nuhiut.

Formacionet zyrtare në Republika Çeke – Kosovë: