Këta janë tre emrat që mund ta zëvendësojnë Sarrin te Juventusi

Juventusi ka njoftuar se ka shkarkuar Maurizio Sarrin nga pozita e trajnerit. Tashmë Zonja e Vjetër është duke shqyrtuar emrin e mundshëm për të marrë drejtimin e skuadrës, shkruan... Read more »

NDESHJET E DITËS/ Champions League “zjarr”, sytë në Camp Nou

Manchester City dhe Lyon u kualifikuan në çerekfinalet e Champions League, ndërkohë që ditën e sotme do të zhvillohen edhe dy përballje të tjera që do të tërheqin vëmendjen... Read more »

Kualifikueset/ Sot, Drita do të përballet me Inter Escaldes

Gjilanasit, janë pjesë e raundit para kualifikues në garën elitare evropiane. Me fillim nga ora 18:00, skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu takohet me skuadrën nga Andorra, Inter Escaldes,... Read more »

Presidenti i Juves zyrtarisht konfirmon të ardhmen e Ronaldos pas eliminimit nga Champions

Ronaldo do të vazhdojë ta veshë fanellën e Juventusit. 35-vjeçari ka shënuar 65 gola në 89 paraqitje për dy sezone te ‘Zonja e Vjetër’. ‘Nuk është i lumtur në... Read more »

EKSKLUZIVE: Llapi shumë pran akordit me dy futbollist të huaj

Pas përfundimit të elitës së futbollit kosovar për sezonin 2019/2020, klubet tashmë kanë nisur të përforcohen me lojtarë të ri për edicionin e ardhshëm që pritet të nisë me... Read more »

Barca e bën gati një ofertë të madhe për super mbrojtësin nga Premierliga

Barcelona raportohet se po planifikon të dërgojë një ofertë prej 36 milionë funte për mbrojtësin e Leicester City, Caglar Soyuncu. Mbrojtësi turk ka kompletuar një sezon të jashtëzakonshëm në... Read more »

Zidane tregon pse Bale nuk do të luajë kundër Man Cityt

Të gjithë ishin të befasuar kur Real Madrid publikoi listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve kundër Manchester City. Pjesë e kësaj liste... Read more »

NDESHJET E DITËS/ Champions League “zjarr”, sytë në Manchester dhe Torino

Rikthehet Magjia e Champions, por pa tifozë. Gjithsesi ata do të ngulen para TV-ve, me ndonjë birrë përpara, dhe të përjetojnë emocionet e përballjeve mjaft të forta. Sonte zbresin... Read more »

LAJMI I FUNDIT: Rashica pranë transferimit te skuadra angleze

Pas disa ditësh qëndrim në Kosovë, Milot Rashica është rikthyer te Werder Bremen, për të filluar stërvitjet për edicionin e ri. Por ‘Djaloshi i Artë’ i Kosovës, duket se... Read more »

Fenerbahce refuzon ofertën e parë të Lazios për Muriqin

E ardhmja e Vedat Muriqit duket larg Fenerbahces. Sipas medieve në Turqi, drejtues të Lazios kanë qëndruar së fundi në Stamboll, për të negociuar transferimin e Vedat Muriqit. Thuhet... Read more »