9 raste të reja me koronavirus në Drenicë. nga keto fshatra vijnë të prekurit

Nga 462 mostave nga IKSHP-ja janë konfirmuar nentë(9) raste nga rajoni i drenices, ku prinë Komuna e Skenderajt me 5 raste dhe pasohet nga Komuna e Drenasit me 4... Read more »

Të infektuarit e fundit me COVID-19 vijnë nga këto komuna dhe fshatra të Kosovës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të... Read more »

LAJMI I FUNDIT: 188 raste të reja me Covid-19 dhe 142 të shëruar

142 TË SHËRUAR DHE 188 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462 mostra të... Read more »

Shteti do të paguajë edhe për vizitat e të dashurave të të akuzuarve nga Gjykata Speciale

Grate  ose burrat jashtëmartesorë, me para të Shtetit, do të kenë mundësi të shkojnë t’i shohin të dashurit e tyre në Hagë, në rast se ata do të ballafaqohen... Read more »

Rrahje në Skenderaj, 3 persona në burg, 2 lirohen

Të shtunën në Skenderaj janë arrestuar pesë persona, të cilët ishin përfshirë në një rrahje. Në raportin 24-orësh, Policia e Kosovës ka regjistruar në përleshje fizike në Skenderaj, ku... Read more »

U largua me një djalë, gjendet pas tre ditësh 14-vjeçarja nga Vlora

Është gjetur pas tre ditësh, 14-vjeçarja nga Vora, e cila u shpall e humbur nga familjarët. Në orat e vona të mbrëmjes së sotme, Ergita është gjetur në Fushë... Read more »

Veteranët paralajmërojnë Avdullah Hotin që të ndërprejë dialogun me Serbinë ose do të përballet me protesta

Kreu I OVL-UÇK’së, Hysni Gucati i ka kërkuar kryeministrit Hoti që të ndërpresë dialogun me Serbinë ose do të përballet me protesta të përditshme shkaku i arrestimeve të ish-ushtarëve... Read more »

Ja si ndodhi grabitja në Shtime, në vlerë 20 mijë euro (VIDEO)

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në komunën e Shtimes më 28 korrik të këtij viti. IndeksOnline ka siguruar pamje, ku shihen të dyshuarit duke hyrë në objekt për... Read more »

Izolohet i gjithë fshati pas rishfaqjes së sëmundjes vdekjeprurëse

Rishfaqet sëmundja vdekjeprurëse, për këtë shkak u izolua një fshat i tërë. E përditshmja italiane “La Repubblica” bën të ditur se vdekja e një personi nga murtaja bubonike, që... Read more »

Nis ekzekutimi i pagave prej 170 euro për punëtorët e sektorit privat

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se nga e hëna do të nisë ekzekutimin e pagesave për qytetarët dhe bizneset për muajt e papaguar. “Në Ministrinë e Financave... Read more »