9 raste të reja me koronavirus në Drenicë. nga keto fshatra vijnë të prekurit

Nga 462 mostave nga IKSHP-ja janë konfirmuar nentë(9) raste nga rajoni i drenices, ku prinë Komuna e Skenderajt me 5 raste dhe pasohet nga Komuna e Drenasit me 4... Read more »

Rrahje në Skenderaj, 3 persona në burg, 2 lirohen

Të shtunën në Skenderaj janë arrestuar pesë persona, të cilët ishin përfshirë në një rrahje. Në raportin 24-orësh, Policia e Kosovës ka regjistruar në përleshje fizike në Skenderaj, ku... Read more »

Skenderaj/ Vdes ish ushtari i UÇK-së

Sot ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së Hamit Kelmendi nga fshati Morinë e Skenderajt. Hamiti ishte ndër ushtarët e parë të UÇK-së, dhe njëri nga më të dalluarit. Ai vdiq... Read more »

Qytetarët dhe policia shpëtojnë një qytetar që pësoi sulm, në Mitrovicë

Një burrë pësoi sulm teksa voziste bicikletën dhe u rrëzua në sheshin e Mitrovicës. Policia dhe disa qytetarë që qëlluan afër reaguan menjëherë për ta ndihmuar. Aas pak minutash... Read more »

Rekord rastesh me COVID-19 në Skenderaj

Sot në Skenderaj është vendosur rekord i ri i të infektuarve brenda një ditë. Nga 443 mostra të testuara në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me koronavirus, janë... Read more »

15 familje në Skenderaj pa ujë, komuna thotë se Plluzhina do të lidhet në ujësjellës

Banorët e lagjes Hoxha në Plluzhinë të Skenderajt, tash e disa vite të vetmin burim uji e kanë një krua. Por, si pasojë e mungesës së shiut dhe verës... Read more »

COVID-19/ Drenas rëndohet gjendja, ndersa Skenderaj zvogëlohen numri me të prekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të... Read more »

‘Habitet’ shoferi në Skenderaj: Vozitë në kahjen e kundër të rrugës (VIDEO)

Autostradat e ndërtuara pas luftës në Kosovë, kanë mundësuar një qarkullim të mirë për të gjithë ngasësit e automjeteve, e po ashtu kanë shkurtuar distancën në mes të qyteteve... Read more »

Historia e Milaim Zekës dhe Miftar Kiqinës- “Sherri tij kam hangër dajak”

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, e ka ndarë një histori interesante në lidhje me një ngjarje që kishte ndodhur me 2 prill 1981. Zekaj, në postimin e... Read more »

Lajmi Kobshëm: Vdes zyrtar i Komunës së Skenderajt

Sot ka vdekur zytari i Komunës së Skenderajt, Adem Loshi. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i komunës, Bekim Jashari, shkruan rajoni.net. “Sot komuna jonë mbeti pa një zyrtar, punëtor... Read more »