Categories: Kuriozitete

Carlo Ancelotti drejt “divorcit” me Napolin

Trajneri i njohur italian është në presion pas rezultateve të zbehta të këtij sezoni me klubin nga Serie A

Carlo Ancelotti mund të largohet nga Napoli në javët në vazhdim.

Trajneri i njohur italian është vënë në presion pas rezultateve të zbehta të këtij sezoni.

Ish-trajneri i Juventusit, Milanit, Chelseat, Real Madridit, Bayern Munichut e Paris Saint-Germainit po e konsideron largimin nëse ndien se lojtarët e kanë humbur besimin në të.

Ancelotti e nisi dobët sezonin e tij të dytë në Napoli, derisa Partenopei kishin përfunduar në pozitën e dytë në tre nga katër sezonet e fundit.

Aktualisht, Napoli gjendet në pozitën e shtatë në tabelën e Serie A.

Ekipi napolitan nuk ka fituar në gjashtë ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

7 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

11 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago