Categories: Kuriozitete

Barcelona rivalizon Interin për Olivier Giroudin

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi.

Reprezentuesi 33-vjeçar i Francës pritet që të largohet nga Chelsea këtë muaj, me Interin që konsiderohet si favorit për nënshkrimin e tij.

Në të vërtetë, të dy drejtorët e Interit, Piero Ausilio dhe Beppe Marotta kanë njoftuar publikisht që janë të interesuar për Giroud.

Sidoqoftë, gazeta spanjolle Mundo Deportivo raporton se Barcelona po hyn në betejë pasi humbi Luis Suarezin për katër muaj pas operacionit në gju.

Barcelona po kërkon mbulim afatshkurtër në vijën e sulmit me një lojtar të gatshëm dhe drejtuesit e klubit besojnë se Giroud mund t’i përshtatet faturës, transmeton telegrafi.

Chelsea po kërkon rreth 10 milionë për të lënë të lirë shtatlartin francez.

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago