Categories: Qendrore

Ambasada e Britanisë së Madhe pret formimin e shpejtë të qeverisë së Kosovës

Nicholas Abbott Ambasadori britanik në Kosovë, ka thënë sot se pret formimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës.

Abbott këto komente i bëri pas nënshkrimit me ministrin në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala të marrëveshjes për partneritet, tregti dhe bashkëpunim ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar.

“Shpresoj që të formohet sa më shpejt Qeveria e re…. edhe ne do të kemi zgjedhje shpejt, këto janë procese demokratike, legjitime”, u shpreh ambasadori britanik.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

11 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

16 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago