Categories: ROZE

Aktorja shqiptare: Le të bëhemi bashkë në këtë ditë

Goditja e Shqipërisë nga tërmeti 6.4 ballë ka bërë që të gjithë të solidarizohen me njëri-tjetri.

Shqipërisë të parët në ndihmë i ka dalur Kosova ndërsa nuk ka munguar ndihma as nga shtet fqinjë.

Aktorja e njohur nga Shqipëria, Jonida Vokshi ka shpërndarë një fotografi e cila ka pushtuar rrjetet sociale ku shihet ushtria e Kosovës që është nisur për të ofruar ndihmën e tyre për të prekurit nga tërmeti.

Sipër kësaj fotografie, aktorja ka shkruar se krahas situatës trishtuese është kjo foto që e ka emocionuar për shkak të gatishmërisë që Kosova ka për shtetin amë.

“Sa emocionuese kjo fotot ku Kosova niset të na jap ndihmën e saj për ketë situate kaq te trishtuar ne Shqipërinë tone te dashur. Nuk kam fjale ta përshkruaj dhimbjen për të gjithë viktimat dhe ata qe janë dëmtuar apo janë ende me shprese për te gjetur njerëzit e dashur shëndoshe e mirë! Le te bëhemi bashkë ne këtë dite, të ndihmojmë njeri tjetrin me gjithçka mundemi. Lus Zotin te na mbroje. E me kaq qofte i mbaruar i gjithë ky makth!”, ishte mbishkrimi që bërë Jonida, shkruan indeksonline.

https://www.instagram.com/jonidavokshiofficial/?utm_source=ig_embed

Redaksia

Recent Posts

Ujqit shfaqen shumë pranë shpellës së njohur të Kusarit, banorët ndihen të rrezikuar

Banorët e fshatit Dol të Gjakovës po ndihen të rrezikuar nga ujqit të cilët kohëve…

5 hours ago

A do të rrëzohet Qeveria Hoti pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese?

Gjykata Kushtetuese gjatë të mërkurës ka hedhur poshtë ankesën e deputetit nga radhët e Partisë…

5 hours ago

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

1 day ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

1 day ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

2 days ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

2 days ago