Categories: Kuriozitete

Aguero flet për lojën dhe raportet me Guardiolen

Ylli i Manchester City, Sergio Aguero, ka thënë se i është dashur të përshtatej me sistemin e Pep Guardioles, ose të pranonte stolin.

Aguero ishte titullar i padiskutueshëm tek City derisa erdhi Guardiola i cili fillimisht preferonte të aktivizonte më shumë brazilianin Gabriel Jesus.

Argjentinasi ka thënë se kjo nuk ka qenë e lehtë, pasi më herët ishte lojtar pa shumë detyra.

“Duhet të adaptohesha me mënyrën e lojës, duke u shqetësuar për të shënuar më shumë gola. Më herët isha lojtar i lirë, në kuptimin që nuk kisha ndonjë rol strikt. Me Pep, të gjithë kishin nga një rol dhe duhet të respektonin pozicionet. I imi është si qendërsulmues. Viti i parë nuk ishte i lehtë. Jesus sapo erdhi dhe Pep kishte besim te ai. Vazhdova të punoj dhe kur Gabriel ishte i lënduar, luajta rregullisht dhe tregova se çfarë jam i aftë të bëj”, deklaroi ai.

Aguero ka thënë se për momentin raportet e tij me teknikun spanjoll janë shumë të mira.

“Gjithçka është mirë. Bisedojmë shumë. Duhet të kuptonim njeri-tjetrin. Kur me zgjedh për të luajtur, provoj të bëj më të mirën, sepse e di që pas meje është Jesus, një sulmues që shënon gola. Është problem i madh për Pep kur zgjedh se kush duhet të luajë”, përfundoi ai.

Nesër City do të luaj kundër Atalantas në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

4 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

24 hours ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago