Chelsea ‘shokon’ Barcelonën, po ja rrëmben yllin e madh

Chelsea me plan ambicioz për transferimin e Ter Stegen.

Chelsea po bën plane ambicioze për transferimin e portierit të Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen.

Blutë janë në kërkim të një portieri të ri me Frank Lampard që është gati për të zëvendësuar këtë verë Kepa Arrizabalagan, i cili nuk ka bindur.

Njëri nga emrat më të përfolur për ta pasuar spanjollin është gjermani i Barcelonës, Ter Stegen.
Ter Stegen është nën kontratë në Nou Camp deri në vitin 2022 dhe aktualisht është në linjë për diskutime mbi një marrëveshje të re.

Sidoqoftë, 28-vjeçarit i është thënë se duhet të pranojë një ulje page duke marrë parasysh rrethanat aktuale, gjë që e ka lënë atë të mendojë mundësinë e një lëvizjeje diku tjetër.

Sipas mediumit Cadena Ser, Ter Stegen është afruar nga Chelsea dhe Bayern Munich për një transferim të mundshëm.

Ai pritet akoma të vazhdojë të ardhmen e tij te Barcelona, por në dritën e problemeve të fundit në këtë klub, Chelsea po shpreson të marrë pjesë në një marrëveshje për ta marrë atë në Londër.