Categories: Kuriozitete

15 ndeshje 20 asist, lojtari i Ajaxit më i miri në Europë

Është vetëm fillimi i muajit dhjetor dhe Hakim Ziyech ka plot 20 asiste deri më tani.

Kjo shifër e pabesueshme e bën yllin marokien asistuesin më të mirë në futbollin evropian.

Futbollisti i Ajax është në rrugë të mirë për të thyer edhe rekordin në futbollin evropian për më së shumti asiste.

Ziyech ka shënuar poashtu 7 gola këtë edicion duke e mbajtur Ajaxin lider në Holandë me 6 pikë më shumë së Az Alkmaar që është ndjekësja më e afërt.

Redaksia

Recent Posts

Skenderaj/ETC dhe Komuna u bëjnë bisht fjalëve! (Dokument)

Ende pa nisur ndërtimi i Qendrës tregtare ETC në Skenderaj, ku kjo e fundit i…

5 hours ago

Skenderaj/Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Skenderaj-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur të martën në mesditë, ku janë përfshirë një motoçikletë dhe…

9 hours ago

Skenderaj, kjo është lista e 18 mësimdhënësve të rinjë që u pranuan (DOKUMENT)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Skenderaj ka shpallur rezultatet për plotsëimin e vëndeve të lira…

1 day ago

Publikohet dokumenti i plotë i përbashkët i Kosovës dhe SHBA-së

Sot në Prishtinë është arritur një marrvëeshje në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. Kosova dhe…

1 day ago

Ndodh veç në Kosovë/ 2 policë kapen duke vjedhur shtalba tek Liqeni

Sot gjatë ditës, dy zyrtarë policorë janë kapur teksa vjedhin misër në një arë afër…

1 day ago

Fifi një super-femër pas dobësimit, ‘çmend’ me pamjen e fundit

Ndonëse në moshë të re Fifi u bë një kantautore shumë e suksesshme, shkruan ORAinfo.…

1 day ago